X
سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۲ ۴۳
طبقه بندی:
 خبر برون سازمانی   خبر درون سازمانی   اخبار و رویدادها   اخبار استان ها  
 اطلاعیه ها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   گاهنامه خبری  
چچ
ارتقاء کمی و کیفی تولید، راه اصلی تقویت اقتصاد گیلان

استاندار در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

ارتقاء کمی و کیفی تولید، راه اصلی تقویت اقتصاد گیلان

استاندار گیلان: بهترین راه تقویت اقتصاد، حرکت در مسیر ارتقاء کمی و کیفی تولید محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت گیلان ؛ استاندار در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گیلان بااشاره به نامگذاری امسال به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها ازسوی رهبر معظم انقلاب، گفت: بهترین مسیر تقویت اقتصاد، ارتقاء کمی و کیفی تولید است.

ارسلان زارع پس از گزارش رئیس سازمان صمت گیلان و رئیس اتاق بازرگانی استان، به قرارداشتن کشور در شرایط ویژه جنگ اقتصادی اشاره کرد و بهترین و راهگشاترین نسخه برای ارتقاء کمی و کیفی تولید در کشور را تحقق شعار سال و حمایت همه جانبه از تولید دانست و افزود: بسیاری از موانع و مشکلات حوزه تولید که در جلسات قابل حل است، بدون وقفه و با قید فوریت باید برطرف شود.

وی همچنین با تاکید بر یکپارچه سازی استاندارد‌های تولید در منطقه آزاد انزلی بر ارتباط مستمر و تعامل تولیدکنندگان با مجموعه اداره کل استاندارد برای تسریع در صدور مجوز‌های مورد نیاز محصولات نهایی تصریح کرد.

جبار کوچکی نژاد، یکی از نمایندگان شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر مانع زدایی و حمایت واحد‌های تولیدی در حال رشد تاکید کرد و گفت: با بررسی مبانی قانونی ، تعیین میزان داخلی سازی کالا‌های تولیدی و مشکلات تولیدکنندگان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی درخصوص استاندارد اجباری محصولات نهایی، می‌توان بهترین راهکار را برای هم افزایی و رسیدن به نتایج مطلوب اتخاذ کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان نیز با اشاره به بیان اهم مشکلات بخش تولید و تجارت استان در این شورا که به ریاست استاندار برگزار می‌شود، گفت: در نشست امروز برخی مشکلات و موانع اجرای قوانین گمرکی و استاندارد سازی محصول در حوزه مناطق آزاد مطرح و راهکار‌های لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب ارائه شد.

تیزهوش تابان افزود: برای حرکت در مسیر توسعه همه جانبه استان، باید با هم افزایی و تعامل بین دستگاهی، راه دستیابی به حل مشکلات را کوتاهتر کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 8.0342146555583
Query time: 7.106543858846