X
دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۳۰ ۵۰
طبقه بندی:
 خبر برون سازمانی   خبر درون سازمانی   اخبار و رویدادها   اخبار استان ها  
 اطلاعیه ها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   گاهنامه خبری  
چچ
تجارت بادام زمینی باید جهانی شود/کارگروه های آرد و نان درشهرستان های گیلان فعال شود

در دیدار رئیس سازمان صمت گیلان با نماینده آستانه اشرفیه:

تجارت بادام زمینی باید جهانی شود/کارگروه های آرد و نان درشهرستان های گیلان فعال شود

فرهاد دلق پوش در دیدار با نماینده منتخب مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رونق تجارت و بازار بادام زمینی، باید جهانی شود و در این راستا میز کالایی بادام زمینی را در سال گذشته در آستانه برگزار کردیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ فرهاد دلق پوش در دیدار با نماینده منتخب مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رونق تجارت و بازار بادام زمینی، باید جهانی شود و در این راستا میز کالایی بادام زمینی را در سال گذشته در آستانه برگزار کردیم.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه در چند سال گذشته ثبت مالکیت فکری و صنعتی ۴ محصول مهم کشاورزی گیلان آن را انجام داده ایم، افزود: تاکنون موفق به ثبت مالکیت محصولات زیتون بادام زمینی چای و برنج به صورت ویژه برای گیلان با توجه به کیفیت و کمیت بالای این محصولات شده‌ایم و در این راستا نیازمند پشتیبانی بیشتر برای تحقق اهداف هستیم.
دکتر فرهاد دلق پوش در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم فعال سازی کارگروه های آرد و نان آن شهرستان ها برای بهره‌مندی از ظرفیت قانونی آن پرداخت و گفت: کارگروه آرد و نان شهرستان برای جذب بهینه سهمیه ها و رصد کارشناسی مجوزها می تواند توازن مطلوبی را در حوزه آرد و نان با محوریت فرمانداران و روسای ادارات صمت شهرستان ایجاد نماید.
در ادامه این نشست، ابراهیم نجفی نماینده مردم شریف شهرستان آستانه اشرفیه و کیاشهر بر توجه بیشتر به فعال سازی بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های این بخش تاکید کرد و گفت: بادام و برنج آستانه قابلیت توسعه و تجاری سازی بسیاری دارد که با ورود بخش خصوصی و همچنین برنامه ریزی و حمایت و نظارت دقیق، می تواند مسیر پیشرفت را طی نماید.
نماینده جدید آستانه اشرفیه افزود: بسیاری از ماموریت های بخش دولتی باید به بخش خصوصی دارای تعهد و تخصص تفویض شود تا از پتانسیل های متخصصین بیشتر بهره مند شویم.

ابراهیم نجفی با اشاره به ظرفیت بسیار مطلوب در حوزه بادام زمینی، برنج و چای تشریح کرد: توسعه تولیدات کشاورزی می ‌تواند اقتصاد و اشتغال آستانه اشرفیه و شهرها و روستاهای حومه را متحول نماید در این رابطه مسئولین جهاد کشاورزی باید بیشتر از وزارت صمت پیشگام باشند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.0363213221232
Query time: 3.0858809153239