X
پنجشنبه, ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ۲۷۷۶
طبقه بندی:
 خبر برون سازمانی   خبر درون سازمانی   اخبار و رویدادها   اخبار استان ها  
 اطلاعیه ها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   گاهنامه خبری  
چچ
آغاز به کار 2 کارگاه قالی بافی با هدف تولید فرش های دستباف ابریشمی در شهرهای رستم آباد و خشکبیجار

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

آغاز به کار 2 کارگاه قالی بافی با هدف تولید فرش های دستباف ابریشمی در شهرهای رستم آباد و خشکبیجار

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از آغاز به کار 2 کارگاه قالی بافی در شهرهای رستم آباد و خشکبیجار خبر داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

مجتبی مهری با اشاره به برگزاری 5 دوره آموزش قالی بافی در سطح استان، از آموزش 200 نفر در این دوره ها خبر داد و افزود: علاقه مندان به آموزش و یادگیری هنر صنعت فرش، در این دوره ها به صورت رایگان آموزش دیده و آماده جذب به بازار کار شدند.

وی افزود: در راستای اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با هماهنگی های صورت گرفته یکی از ساختمان های غیرفعال مختص به اتحادیه روستایی شهرستان رودبار برای تجهیز و تبدیل به کارگاه قالی بافی در اختیار رئیس اتحادیه فرش دستباف این شهرستان قرار گرفت که با تجهیز و آماده سازی این ساختمان در روستای اسطلخ جان شهر رستم آباد، تمامی هنرجویان که در دوره آموزش قالی بافی شرکت داشتند جذب بازار کار در این کارگاه جدیدالتأسیس شدند.

مهری همچنین از انعقاد قرارداد سازمان صنعت، معدن و تجارت با اداره کل فنی وحرفه ای استان برای استفاده از ساختمان های مازاد و ایجاد مجتمع های قالی بافی در روستای نوشر بخش خشکبیجار خبر داد و افزود: مدیریت این کارگاه نیز  با ایجاد اشتغال برای 15 نفر در اختیار رئیس اتحادیه فرش دستباف شهرستان رشت قرار گرفت.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به برگزاری 5 دوره ی رایگان آموزش قالی بافی در سطح استان از آموزش 200 علاقه مند به هنر صنعت فرش خبر داد و افزود: برای برگزاری این دوره ها در مجموع 335 میلیون ریال هزینه شده است و  به هنرجویان گواهینامه آموزشی مرکز ملی فرش ایران اهداء شد.

وی با اشاره به حمایت های مرکز ملی فرش ایران در ترویج و آموزش هنر صنعت فرش دستباف از تخصیص 320 میلیون ریال از سوی این مرکز برای برگزاری 4 دوره آموزشی دیگر با هدف آموزش جهت تولید با استفاده از اعتبارات این مرکز در گیلان خبر داد.

مهری تصریح کرد: علاقه مندان برای بهره مندی از دوره های آموزش قالی بافی می توانند با مراجعه به اتحادیه های صنفی فرش دستباف در شهرستان محل سکونت خود برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کنند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اشباع شدگی تولید تابلو فرش در استان و کشور، هدف از راه اندازی این کارگاه ها در استان را تولید قالی و فرش به ویژه تولید فرش های ابریشمی عنوان کرد.

گفتنی است تاکنون به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، 4 کارگاه قالی بافی در شهرستان ماسال، روستای نصیر محله شهرستان شفت، روستای نوشر بخش خشکبیجار و روستای اسطلخ جان شهر رستم آباد برای تولید فرش دستباف فعالیت خود را آغاز کرده اند.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.8311120669047
Query time: 4.9887345631917