X
چهارشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۳۸ ۲۹۳
چچ

پشتیبانی از افراد کم توان 2

راهنما جهت استفاده افراد کم توان از سایت:

کاربر گرامی جهت استفاده از بخش های مختلف سایت سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

الف: بزرگنمایی صفحات سایت

۱- در بالای صفحه بخشی وجود دارد که با کلیک بر روی هر دکمه می توانید رنگ فونت مطلب و اندازه قلم آن را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

۲- جهت نمایش بزرگتر سایت می توانید از قابلیت Zoom مرورگر استفاده نمایید. بدین منظور می توانید از منوی View بر روی گزینه های Zoom in یا Zoom Out کلیک نمایید. در صورت عدم نمایش نوار منو از کلید ALT کیبورد استفاده نمایید.

۳- جهت نمایش بزرگتر سایت علاوه بر روش ب، می توانید با فشردن کلیدهای CTRL و + یا – نسبت به بزرگنمایی یا کوچک نمایی صفحه مورد نظر اقدام نمایید.

ب: معرفی نرم افزار صفحه خوان فارسی (NonVisual Desktop Access)

صفحه‌ خوانها برنامه هایی هستند که افراد نابینا و کم بینا را قادر میسازند مانند افراد بینا با کامپیوتر تعامل برقرار کنند.
گروه برنامه نویسان NVDA هر شش ماه یکبار یک نسخه رسمی از این برنامه را منتشر می کنند. هنگامی که شما به اینترنت متصل می شوید NVDA بطور خودکار وجود آپدیت را چک می کند و در صورتی که آپدیت جدیدی موجود باشد بطور خودکار آپدیت می شود. با نصب NVDA شما می توانید همواره از آخرین نسخه ویندوز و برنامه های تحت ویندوز استفاده کنید. حتی می توانید از از ابزارهای لمسی تحت ویندوز براحتی استفاده کنید.
NVDA می تواند با فرمانهای لمسی بدونه استفاده از کیبورد هم کار کند و دستورات شما را اجرا کرده و صفحات ویندوز را بخواند. اگر از گوشیها یا تبلتهای ویندوز دار استفاده می کنید یا اگر مانیتور شما از انواع لمسی است میتوانید از NVDA استفاده کنید. البته نصب بودن ویندوز بر روی سیستم شما اجباری است. لذا بر روی تبلتها یا گوشی هایی که سیستم عامل های اندروید یا IOS دارند نمی توان NVDA نصب کرد.
فایل پیوست:
آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین مطالب میز خدمت
No Cache
Generate time: 1.7398413022359
Query time: 0.84797318776449