X
شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ۵۴۳۵
چچ
پیام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

پیام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

استان گیلان به لحاظ برخورداری از مرزهای دریایی و زمینی، نزدیکی به پایتخت و همجواری با استانهای صنعتی و کشاورزی کشور و همچنین موقعیت ژئواستراتژیک و ژئواکونومیک در منطقه، دارای بستری مناسب برای فعالیتهای تجاری و خدمات بازرگانی می باشد.

استان گیلان بواسطه موقعیت ژئواستراتژیک آن، وجود آزادراه ، راه آهن در دست احداث ( با ظرفیت حمل 10 میلیون تن کالا ( در سال که تا چند سال آینده به راه آهن جمهوری آذربایجان متصل خواهد شد ، شرایط آب و هوایی معتدل و مناسب بویژه برای توسعه زمینه صنایع غذایی، نساجی و دارویی، نیروی انسانی ماهر و تحصیلکرد و بالاخره زیربناهای اساسی آب، برق، گاز و ... جزء مستعدترین استانهای کشور جهت سرمایه گذاری می باشد

این استان با توجه به پیشینه ی غنی تاریخی خود در امر تجارت و تاسیسات و امکانات زیربنایی احداث شده از قبیل مسیرهای مواصلاتی و موقعیت جغرافیایی خاص, از بعد ملی و فراملی, مجموعه ای از قابلیتها و توانمندیهای منحصر به فرد می باشد.

صنعت گیلان نیز دارای پیشینه ای تاریخی است که طبق اسناد و مدارک موجود عصر نوین آن با احداث کارخانه ابریشم کشی رشت در حدود 120 سال قبل آغاز شده و به مرور با تکیه بر مزیت های طبیعی بویژه کشاورزی در زمینه ابریشم، چای، کنف، برنج، زیتون و بالاخره نساجی گسترش یافته است. در عصر جدید واحد های متعددی در صنایع دارویی، فولادی، محصولات کانی غیر فلزی، بهداشتی، الکترونیک،غذایی و آشامیدنی در این استان احداث شده به نحوی که هم اکنون تعداد واحدهای فعال صنعتی به بیش از 2600 واحد و اشتغال مستقیم در حوزه صنعت به 87000 نفر بالغ می گردد .

با چنین ظرفیتهایی امید است با استعانت از الطاف الهی و تلاش بی وقفه تمامی دلسوزان این عرصه شاهد دستیابی به جایگاه شایسته تر در تولید ملی و شکوفایی اقتصادی در بین استانهای ایران اسلامی باشیم و این مهم نیازمند گسترش تعامل میان تمامی مسئولان و صاحبنظران حوزه تولید و تجارت می باشد.

فرهاد دلق پوش

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 16.235253969828
Query time: 9.4482417106628