جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان گیلان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • گوشت منجمد در گیلان توزیع می شود

   معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان:

   گوشت منجمد در گیلان توزیع می شود

   گوشت منجمد در گیلان توزیع می شود

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان محمود خانزاده گفت: توزیع گوشت با قیمت های مصوب و به منظور تنظیم بازار انجام می شود و جهاد کشاورزی در حال جذب سهمیه 150 تنی گیلان است که اهتمام داریم طی هفته جاری آن را در استان توزیع کنیم...

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان محمود خانزاده گفت: توزیع گوشت با قیمت های مصوب و به منظور تنظیم بازار انجام می شود و جهاد کشاورزی در حال جذب سهمیه 150 تنی گیلان است که اهتمام داریم طی هفته جاری آن را در استان توزیع کنیم.

   وی با بیان اینکه گوشت گوساله ( ران و سردست) به صورت بسته بندی حدود دو کیلوگرمی پیش بینی شده ، ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گوشت منجمد گوساله زیر 30 هزار تومان تعیین شده است.

   خانزاده با اشاره به اینکه این بسته بندی های گوشت منجمد در فروشگاه های رفاه ، جامبو ، کوروش و هفت در مرکز و شهرهای استان توزیع می شود، گفت: در مناطقی که فروشگاه بزرگ و زنجیره ای وجود نداشته باشد ، عرضه این بسته بندی های گوشت توسط مباشر انجام خواهد شد.

   وی دلیل عرضه گوشت توسط فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ را وجود یخچال های موردنیاز برای نگهداری استاندارد و ترازوهای با عرضه فاکتور جهت تسهیل در نظارت بر نحوه توزیع آن عنوان کرد.

   وی گفت: پیشنهاد کردیم که اگر شرکت های تعاونی کارکنان دولت امکان نگهداری استاندارد گوشت را دارند، آنها نیز بتوانند این بسته های گوشت را بین مردم توزیع کنند.

   به گفته خانزاده ، همچنین در راستای تنظیم بازار ، هر 10 روز یکبار نیز توزیع گوشت گرم گوسفندی در فروشگاه های یاد شده در استان انجام می شود و هر کیلو گرم گوشت گوسفندی ران، 37 هزار و 500 تومان و سر دست 36 هزار و 500 تومان در نظر گرفته شده است.

   معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به نظارت های مستمر بر واحدهای صنفی استان از جمله واحدهای عرضه مرغ و تخم مرغ گفت: سقف تعیین شده سود برای واحدهای صنفی خرده فروش از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان، 10 درصد است که بازرسان بر انجام این مهم نظارت دقیق دارند.

   گیلان یکی از تولید کنندگان مرغ است و 40 درصد مازاد تولید مورد نیاز استان به استان های دیگر صادر می شود.

   در حال حاضر 92 هزار و 506 واحد صنفی و افزون بر سه هزار واحد تولیدی در گیلان فعال است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,430,024
تعداد بازدید امروز : 1,138
آخرین به روزرسانی : 13:43  1397/12/28