جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان گیلان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • رشد 52 درصدی استخراج معادن گیلان در نیمه اول سال

   فرهاد دلق پوش خبر داد:

   رشد 52 درصدی استخراج معادن گیلان در نیمه اول سال

   رشد 52 درصدی استخراج معادن گیلان در نیمه اول سال

   به نقل از واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در کارگروه شورای معادن گیلان که با حضور استاندار و نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در محل استانداری تشکیل شد، گفت:...

   به نقل از واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در کارگروه شورای معادن گیلان که با حضور استاندار و نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در محل استانداری تشکیل شد، گفت: هشت درصد مناطق دارای پتانسیل‌های معدنی را دارا است که در سال ۹۶ حدود ۱۰ میلیون تن مواد معدنی در گیلان استخراج ‌شده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان میزان استخراج مواد معدنی واقعی شش ماهه اول 96 را 7/3 میلیون تن بیان کرد و ادامه داد: در ششماهه اول سال 97 به میزان 6/5 میلیون تن برداشت معدنی در گیلان انجام شده است که 58% میزان استخراج در شش ماهه اول سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته ایم.

   دکتر دلق پوش اضافه نمود: اصلاح فرایند صدور مجوز برداشت شن و ماسه، فعال‌سازی معادن غیرفعال، تشکیل منظم جلسات شورای معادن استان، کارگروه تعامل با منابع طبیعی و کارگروه‌های مرتبط، شفاف‌سازی میزان نیاز به مصالح در استان را ازجمله برنامه‌های سازمان صنعت معدن تجارت گیلان در سال ۹۷ در حوزه معادن اعلام نمود.

   وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۵۲ شهرداری با پروژه‌های عمرانی که همواره نیاز به شن و ماسه رودخانه ای دارند، ۷۲ واحد دانه‌بندی با ظرفیت تولید متوسط از ۱۰۰ هزار تن در سال و پیمانکاران پروژه های عمرانی از متقاضیان شن و ماسه رودخانه‌ای هستند که به طور مکرر به بخش معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان مراجعه می‌ نمایند.

   متولی بخش صنعت، معدن و تجارت استان، عدم تناسب ظرفیت عرصه های معدنی موجود با پروژهای عمرانی را مهمترین مشکل این بخش دانست و اظهار داشت: عدم موافقت آب منطقه ای، منابع طبیعی در واگذاری معادن، عدم اعلام نظر صریح دستگاه‌ها در پاسخ استعلامات در ارائه مجوز معادن جهت بهره‌برداری و وجود معارضین محلی و مالکیت اراضی محدوده های معدنی را از مشکلات دیگرمعدنکاران در بهره‌برداری از عرصه‌های معدنی اعلام نمود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,430,034
تعداد بازدید امروز : 1,148
آخرین به روزرسانی : 13:43  1397/12/28