جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان گیلان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • رایزنی وزارت صنعت با شورای پول و اعتبار برای حل مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

   شریعتمداری خبر داد:

   رایزنی وزارت صنعت با شورای پول و اعتبار برای حل مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

   رایزنی وزارت صنعت با شورای پول و اعتبار برای حل مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

   شریعتمداری سرمایه در گردش را از مشکلات تولیدکنندگان خواند و تصریح کرد:در تلاشیم تا با تعامل اعضای شورای پول و اعتبار نسبت به حل این مسئله اقدامات مطلوبی را ارائه و میزان اعتباری واحدهای تولیدی را متناسب با تغییر نرخ ارز افزایش دهیم.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان،وزیر صنعت معدن و تجارت با حضور در جمع صاحبان صنایع شهرستان لاهیجان به پتانسیل های این منطقه برای افزایش سطح اشتغال و تولید اشاره و اظهار داشت:شرایط طبیعی این منطقه موجب جذب بخش خصوصی و رقبت آنها برای سرمایه گذاری در حوزه تولید می شود.

   وی صنایع شهرستان لاهیجان را مطلوب خواند و گفت:باید بیش از پیش برای گسترش صنایع در این شهرستان تلاش کرد.شریعتمداری سرمایه در گردش را از مشکلات تولیدکنندگان خواند و تصریح کرد:در تلاشیم تا با تعامل اعضای شورای پول و اعتبار نسبت به حل این مسئله اقدامات مطلوبی را ارائه و میزان اعتباری واحدهای تولیدی را متناسب با تغییر نرخ ارز افزایش دهیم.

   وی همچنین به معضل گرانفروشی اشاره کرد و گفت:جلوگیری از این پدیده تنها از درگاه قانونی ممکن نیست بلکه باید با رویکرد فرهنگی از سوی مردم و نیز ورود تشکل های مردم نهاد برای ارائه راهکار نسبت به حل آن گام برداشت.

   وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت: افزایش نرخ ارز نباید موجب عدم فروش اجناس از سوی صاحبان برخی صنایع شود و این اقدام زیر پاگذاشتن اخلاق در کار و تجارت تلقی می شود.

   وی در پایان اصلاح مالیات بر ارزش افزوده را از مباحث در حال بررسی از سوی وزارت صمت خواند و افزود:به زودی نتایج این بررسی ها اعلام می شود.

   استاندار گیلان در حوزه صنایع نگاه توسعه‌گرایانه دارد

   نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی کمبود سرمایه در گردش و مالیات بر ارزش افزوده را عامل نگرانی تولیدکنندگان خواند و گفت: دکتر سالاری استاندار گیلان در حوزه صنایع نگاه توسعه گرایانه دارد و بخشی از مشکلات با کمک ایشان در استان پیگیری و مرتفع می شود.

   وی همچنین در این نشست به شرح وضعیت صنایع و تولیدات در لاهیجان پرداخت و گفت:شهرک های صنعتی لاهیجان و سیاهکل ظرفیت خوبی برای تولید ارقام باکیفیت و صادراتی دارند.

   نیکفر خاطرنشان کرد: اقتصاد و معیشت مردم برای ما بسیار اهمیت دارد که نیازمند گام‌های مؤثرتر در این مسیر هستیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,430,081
تعداد بازدید امروز : 1,195
آخرین به روزرسانی : 13:43  1397/12/28