جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان گیلان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • اولین کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات برنج و نیشکر در کشور در شهرستان فومن افتتاح شد

   به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و با حضور استاندار گیلان؛

   اولین کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات برنج و نیشکر در کشور در شهرستان فومن افتتاح شد

   اولین کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات برنج و نیشکر در کشور در شهرستان فومن افتتاح شد

   ظهر امروز با حضور استاندار گیلان، اولین و تنها کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات برنج و نیشکر در استان در شهرستان فومن به بهره برداری رسید.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در مراسم افتتاح این واحد صنعتی تصریح کرد: شرکت صنعتی فناوران یکتا خزر اولین تولید کننده خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی در استان و کشور است که در فاز نخست بهره برداری توانایی تولید روزانه 50 تن خمیر کاغذ برای مصارف مختلف مانند کاغذ، شانه تخم مرغ، پاکت، جعبه و ... را دارا می باشد.

   علی منتظری خاطر نشان کرد: این واحد صنعتی در زمینی به مساحت 20 هکتار و با زیربنای 10 هزار مترمربع در شهرستان فومن احداث شده است. وی افزود: با راه اندازی فاز اول این واحد صنعتی با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی، برای 100 نفر اشتغال مستقیم و 100 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

    وی با اشاره به اینکه این تکنولوژی برای اولین بار در ایران آغاز به کار نموده است، تصریح کرد: محصولات این واحد صنعتی تحت لایسنس سوئد به عنوان یکی از پیشتازان صنعت کاغذ قرار دارد.

   وی توسعه زراعت چوب به منظور تأمین مواد اولیه برای صنایع سلولزی و افزایش تولید محصولاتی نظیر ام دی اف و سایر محصولات چوبی را جزو برنامه های این سازمان در گیلان عنوان کرد و افزود: فناوری تولید کاغذ از ضایعات برنج و نیشکر صنعتی نوین در عدم استفاده از درختان و فرآوری ضایعات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده بالا در صنایع تبدیلی است.

   در آیین بهره برداری از این واحد صنعتی جمعی از مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند.

   مشاهده تصاویر

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,433,042
تعداد بازدید امروز : 535
آخرین به روزرسانی : 11:46  1398/01/05